Back to All Events

Yhdistyksen perustamiskokous

  • 135 Hämeentie Helsinki, 00560 Finland (map)

WIFT Finland kutsuu sinut yhdistyksen perustamiskokoukseen

8.1.2014, 17:30 @ Auditorium, Aalto Media Factory
Hämeentie 135 A, 00560 Helsinki

Tervetuloa Women in Film and TV Finland -yhdistyksen perustamiskokoukseen Aalto Yliopiston Media Factoryn Auditoriossa ke 8.1.2014 alkaen klo 17.30. Osoite on Hämeentie 135 A, Helsinki.

Perustamiskokouksessa sinulla on valtaa vaikuttaa siihen, mihin suuntaan yhdistys ottaa askeleitaan. Kokouksessa perustamme yhdistyksen, valitsemme yhdistykselle hallituksen sekä päätämme yhdessä yhdistyksen säännöistä ja missiosta. Jokaisella alalla toimivalla henkilöllä on siis mahdollisuus vaikuttaa yhdistyksessä, joten tulethan paikalle päättämään asioista ja vaikuttamaan yhdistyksen monipuoliseen toimintaan.

REKISTERÖIDY

pollfemaledirectors.jpg
Later Event: January 29
Kutsu: WIFT Finland @ DocPoint